Andělé : Odpuštění – Lauren Kateová  Hodnotenie: 7/10
 • Autor:
 • Preložil: JanaJašová
 • Séria: Andělé 5
 • Vydavateľ: Knižní klub
 • Počet strán: 272
 • Prevedenie: Vázané
 • Autor obálky: Lucie Stárková

Odpuštění je pátým dílem série Andělé. Na překlad se čekalo mnoho měsíců a fanoušci se konečně mohou začíst do romantického příběhu plného andělů, kde bojuje dobro proti zlu a mihne se tu i sám Lucifer.

Pokud jste četli předchozí díly, už víte, že Luce a Daniel svoje štěstí v životě našli. Teď je na řadě další z padlých andělů – marnivý Cam, který se rozhodl zpytovat svědomí a zkusit najít jeho jedinou opravdovou lásku v životě. A čeká ho opravdový šok; svým chováním zapříčinil, že jeho životní láska skončila v pekle a je nucena staletí prožívat dokola krutý osud. Cam se jí rozhodne zachránit a přitom uzavře nebezpečnou sázku se samotným ďáblem. Má pouze 15 dní na to, aby se do něj Lilith znovu zamilovala, nebo budou oba navždy odloučeni.

V knize se střídají kapitoly z pohledu dvou hlavních hrdinů naštvané Lilith a Cama, který se hodlá změnit. Navíc jsou do příběhu vkládány části ze společné minulosti těchto dvou bývalých milenců, které nám osvětlují, co se vlastně mezi těmito dvěma událo.

„Pořád jsi krásná,“ pronesl něžně. „A ty seš… magor,“ odpověděla mu. „Nepoznáváš mě?“ Jeho hlas zněl zklamaně. Lilith pokrčila rameny. „Na poslední relaci Z psychiatrické léčebny uprchli jsem nekoukala.“

Tuhle kratší, jednoduchou, oddechovou novelku má na svědomí Lauren Kateová. Je to známá americká autorka, které žije se svým manželem v Los Angeles. Napsala například Zradu Natalie Hargroveové a samozřejmě oblíbenou sérii Andělé, jejíž první díl byl dokonce zfilmován. Filmová verze bohužel té knižní nesahala ani po kotníky a byla spíše zklamáním. Není divu, že se v ní nemihli žádní slavní herci.

Odpuštění potěší hlavně fanoušky série Andělé, kniha se dá číst i samostatně pokud patříte mezi romantické duše. Jde totiž o volné pokračování, které v začátku v podstatě shrne celý děj předchozích dílů, takže vám nic zásadního neunikne. Důležitou roli v celém příběhu hraje hudba a v knize dokonce najdeme několik slok písní.

Já jsem si před lety tuhle fantasy sérii zamilovala, a i když už nepatřím mezi cílovou skupinu dívek, kterým je kniha určena, tak se mi dílo líbilo a dobře se mi četlo. Jednou za čas ráda sáhnu po přeslazeném románku, u kterého nemusím přemýšlet, a který je oživený fantasy prvky.

Doufám, že se ještě dočkáme dalších příběhů od Kate Laurenové, přeci jen jsou v sérii padlí andělé, kteří na svoji pravou polovičku teprve čekají. Abych byla úplně upřímná, tak musím připustit, že Odpuštění je kniha, která je plná klišé a dopředu je v ní naprosto jasné, jak to celé dopadne. Jde o jednoduchý, předvídatelný příběh pro mládež, který popisuje jednu velkou lásku.

Ukázka:
Cam sledoval Lilith, jak mizí v háji u Chřestýšího potoka, a potlačoval silnou touhu rozběhnout se za ní. Byla stejně nádherná jako kdysi v Kanaánu, vnější krásu jí prozařovala jasná a výrazná duše. Cam užasl a nesmírně se mu ulevilo. Když předtím zjistil šokující zprávu, že její duše není na nebesích, jak předpokládal, ale v pekle, představoval si už nejhorší. Cama spalovala otázka, jak je možné, že jeho Lilith – čistá, laskavá Lilith – mohla skončit v pekle, ale teď bylo nejdůležitější něco jiného: Je pořád tou dívkou, kterou miloval, nebo ji Lucifer zlomil?

 • 65%
  Děj - 65%
 • 75%
  Postavy - 75%
 • 60%
  Atmosféra - 60%
 • 75%
  Prostředí - 75%
68.8%
Sending
User Review
0 (0 votes)
Chceš kúpiť túto knihu?Knižka na Martinus.sk
 
 
 
Knižka na Martinus.cz
Nenašli ste túto knihu, ale napriek tomu ju chcete?
Dajte nám vedieť a informujeme vydavateľa.
Mám záujem o knihu

Máte radi naše články?
Môžete nás aj podporiť:

Hodnotenie knihy: 68.75/ 100
Pridané: 17.02.2019
Autor:
Zdielať: tlačidlo na vašu stránku pre túto recenziu?
Recenzia na knihu Andělé : Odpuštění – Lauren Kateová | fantasyknihy.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Please type the characters of this captcha image in the input box
Prepíš text z obrázka

Komentáre


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.