Kolo času: Velké Hledaní – Robert Jordan  Hodnotenie: 8/10
 • Originálny názov: The Wheel of time: The Great Hunt
 • Autor:
 • Preložil: Dana Krejčová
 • Séria: Kolo času 2/14
 • Vydavateľ: Fantom Print
 • Počet strán: 464
 • Prevedenie: Hardcover
 • Autor obálky: Michael Komarck

Recenzie na jednotlivé časti série:

Kolo času

Robert Jordan

 1. Nove jaro
 2. Oko světa
 3. Velké hledání
 4. Drak znovuzrozený
 5. Stín se šíří
 6. Oheň z nebes
 7. Pán chaosu
 8. Koruna z mečů
 9. Cesta nožů
 10. Srdce zimy
 11. Křižovatka soumraku
 12. Nůž snů
 13. Stahující se mračna
 14. Věže půlnoci
 15. Paměť světla

Mladík Rand má předurčeno stát se Drakem Znovuzrozeným. Jelikož je schopen ovládat jedinou sílu, musí zároveň prchat před Aes Sedai – ženami, jež dlouhá staletí stráží svět před podobnými muži. A k tomu všemu se znovu objevil Valerský roh, artefakt z dávných časů, který je schopen rozhodnout válku mezi Světlem a Temnotou. Podaří se jej Randovi a jeho přátelům získat dřív, než jej temní služebníci předají svým pánům?

Rand al´Thor, muž ktorý, ktorá dokázal uchopiť saidín, muž ktorý dokáže usmerňovať a to podľa všetkého s obrovskou silou. Aes Sedai a predovšetkým červené adžah týchto mužov po stáročia prenasledovali a krotili, pretože muž, ktorý dokáže uchopiť saidín, je pre svoje okolie veľmi nebezpečný. Ako sa k tomu biela veža a amyrlinin stolec postaví?

Prvý diel Kola času trpel obrovskou rozťahanosťou, ktorá mierne zabíjala dej. Autor sa príliš venoval rôznym menej podstatným detailom, aby nakoniec zistil, že už to má nejaký vysoký počet strán a asi by sa patrilo tú knihu nejak aj ukončiť a tak bol záver pomerne rýchly a hektický. Pokračovanie má veľmi sľubný začiatok a čitateľa veľmi navnadí. Bohužiaľ rýchlo prichádza vytriezvenie a dej znova spadne do toho istého problému ako v prvom dieli a obzvlášť stred knihy vám bude neuveriteľne splývať a časom si nebude dokázať vybaviť jedinú podstatnú udalosť.

Výhodou ale oproti prvému dielu je, že na scénu prichádza niekoľko nových postáv, či už z jednej alebo druhej strany a príbeh tak začína byť komplexnejší a vo väčších rozmeroch. Budete viac uvedený do sveta Kola času a dokážete si tak urobiť lepší obrázok a o celkovom pozadí. Tentokrát si dal aj autor pozor a pripravil si pre nás aj veľkolepý záver, ktorý tentokrát nevyšumí behom pár strán ale nechá nás si to užívať postupne na viacerých stránkach a v krásnej epickej gradácii.

Záverečný verdikt:
Druhý diel tejto obrej ságy je lepší ako prvý diel. Neduhy síce autor neodstránil ale aspoň ich zmiernil. Stále je to iba druhý diel a tentokrát vám to príde, že už ste viac zapojený do celkového diania vo svete. Kolo času má ale stúpajúcu tendenciu a každý diel je lepši a lepší.

Chceš kúpiť túto knihu?Knižka u vydavateľa
Knižka na Funtastic.sk
Knižka na Fantasyobchod.cz
Nenašli ste túto knihu, ale napriek tomu ju chcete?
Dajte nám vedieť a informujeme vydavateľa.
Mám záujem o knihu

Máte radi naše články?
Môžete nás aj podporiť:

Pridané: 09.04.2014
Autor:
Zdielať: tlačidlo na vašu stránku pre túto recenziu?
Recenzia na knihu Kolo času: Velké Hledaní – Robert Jordan | fantasyknihy.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Please type the characters of this captcha image in the input box
Prepíš text z obrázka

Komentáre